۱۳۸۹ تیر ۷, دوشنبه

دکترهای اونها و بیسوادهای ما


یکی از برنامه هایی که خیلی دوست دارم برنامه Drs
مردم مشکلاتشون رو میگن و دکترها راه حلهای حسابی بهشون میدن
خانمها این برنامه رو خیلی دوست دارن چون خیلی از مشکلاتشون حل میشه مثلا اگه دلت می خواد کفش پاشنه بلند بپوشی ولی پاهات اذیت می شن اونها نمی گن نپوش یک راه حلی برای پاهات بهت نشون میدن
توش ا ز بکن نکن و ممنوعه و این بد اون خوب خبری نیست می خواد شما رو به خواسته تون برسونه
دلشون میخواد تو از زندگیت لذت ببری اگه دماغت رو دوست نداری عملش کن اگه صورتت لک داره لیزر کن و هزار تا چیز دیگه
دیشب که داشتم برنامه شون میدیدم داشت راه حلی رو برای خانمهایی که موهاشون موج داره میگفت خانم از اینکه موهاش بعد از مدتها انقدر صاف شده بود کلی خوشحال بود
مار و ببین برای پوشیدن مانتوی روشن تو این گرما باید جریمه بدیم و باادمی که 2 تا کلاس هم سواد نداره دهن به دهن شیم حالا اونها دکتراشون دنبال راهی هستن که تو اون لذتی رو که میخوای از زندگیت ببری
نمیدونم والله بهتر مقایسه نکنیم

3 نظر:

امیر گفت...

آره بهتره مقایسه نکنیم ،
بخصوص در این مورد که تفاوت آسمانها تا زمین است ...
به قول ِ یه دوست ،
اونها هم آدمند ،
ما هم آدمیم !!
بگذریم ...

ناشناس گفت...

مـــوضــوع انـشــاء : خارجی ها! ...
پدرم همیشه می‌گوید "این خارجی‌ها که الکی خارجی نشده‌اند، خیلی کارشان درست بوده که توی خارج راهشان داده‌اند"
البته من هم می‌خواهم درسم رابخوانم؛ پیشرفت کنم؛ سیکلم را بگیرم و بعد به خارج بروم.. ایران با خارج خیلی فرغ دارد.
خارج خیلی بزرگتر است. من خیلی چیزها راجب به خارج می‌دانم.
تازه دایی دختر عمه پسر همسایه‌مان در آمریکا زندگی می‌کند. برای همین هم پسر همسایه‌مان آمریکا را مثل کف دستش می‌شناسد. او می‌گوید "در خارج آدم‌های قوی کشور را اداره می‌کنند"
مثلن همین "آرنولد" که رعیس کالیفرنیا شده است. ما خودمان در یک فیلم دیدیم که چطوری یک نفره زد چند نفر را لت و پار کرد و بعد... البته آن قسمت‌های بی‌تربیتی فیلم را ندیدیم اما دیدیم که چقدر زورش زیاد است، بازو دارد این هوا. اما در ایران هر آدم لاغر مردنی را می گذارند مدیر بشود. خارجی‌ها خیلی پر زور هستند و همه‌شان بادی میل دینگ کار می‌کنند. همین برج‌هایی که دارند نشان می‌دهد که کارگرهایشان چقدر قوی هستند و آجر را تا کجا پرت کرده‌اند.
ما اصلن ماهواره نداریم. اگر هم داشته باشیم؛ فقط برنامه‌های علمی آن را نگاه می‌کنیم. تازه من کانال‌های ناجورش را قلف کرده‌ام تا والدینم خدای نکرده از راه به در نشوند.
در اینجا اصلن استعداد ما کفش نمی‌شود و نخبه‌های علمی کشور مجبور می‌شوند فرار مغزها کنند. اما در خارج کفش می‌شوند. مثلاً این "بیل گیتس" با اینکه اسم کوچکش نشان می‌دهد که از یک خانواده کارگری بوده، اما تا می‌فهمند که نخبه است به او خیلی بودجه می‌دهند و او هم برق را اختراع می‌کند. پسر همسایه‌مان می‌گوید اگر او آن موقع برق را اختراع نکرده بود؛ شاید ما الان مجبور بودیم شب‌ها توی تاریکی تلویزیون تماشا کنیم.
از نظر فرهنگی ما ایرانی‌ها خیلی بی‌جمبه هستیم.. ما خیلی تمبل و تن‌پرور هستیم و حتی هفته‌ای یک روز را هم کلاً تعطیل کرده‌ایم. شاید شما ندانید اما من خودم دیشب از پسر همسایه‌مان شنیدم که در خارج جمعه‌ها تعطیل نیست. وقتی شنیدم نزدیک بود از تعجب شاخدار شوم. اما حرف‌های پسر همسایه‌مان از بی بی سی هم مهمتر است.
ما ایرانی‌ها ضاتن آی کیون پایینی داریم. مثلن پدرم همیشه به من می‌گوید "تو به خر گفته‌ای زکی". ولی خارجی‌ها تیز هوشان هستند. پسر همسایه‌مان می‌گفت در آمریکا همه بلدند انگلیسی صحبت کنند، حتا بچه کوچولوها هم انگلیسی بلدند. ولی اینجا متعسفانه مردم کلی کلاس زبان می‌روند و آخرش هم بلد نیستند یک جمله ساده مثل I lav u بنویسند. واقعن جای تعسف دارد.

این بود انشای من!

بهار گفت...

مرسی از معلومات عمومی ات الحق که جات خارجه
بازم برامون انشا بنویس